Jak pečovat o oblečení, aby vydrželo co nejdéle
Skvrny na oblečení - věčný boj, který nás s dětmi čeká dennodenně. Jak správně postupovat? Na co nezapomenout a čemu se naopak vyvarovat? Přečtěte si pár tipů a váš boj bude zase o něco rovnocennější. Je sice pravda, že postupem času otupíte a fleky na oděvu vašich capartů budete brát jako běžný standard, občas však budete chtít vytáhnout ten lepší kus, který se stále tváří jako nově zakoupený.
Skvrny nenechat zaschnout
Pokud je to jen trochu možné a situace vám to dovolí, snažte se skvrnu namočit obratem. Předejte tak tomu, aby se špína zažrala do látky a způsobila vám trápení.
Jen oblečení nenechávejte mokré dlouho. Některé prací přípravky mohou být agresivnější a delší působení může mít na oblečení neblahý efekt.
Co je dobré vědět o nosim to produktech
Babičky nám sice vtloukaly do hlav, že ruční praní je šetrné, u mého oblečení tomu ovšem tak není. Designové látky ruční praní přímo nesnáší.
Dnešní pračky už zvládají šetrné praní lépe, než naše snaha drhnout rukama skvrny v umyvadle. Takže se nebojte a věci svěřte do péče vaší prací mašině. A dejte si v klidu třeba kávu.
Žlučové mýdlo - zázrak za pár korun
Ano, je to tak. Tohle je nutný pomocník nejen každé maminky! Žlučové mýdlo zakoupíte například v drogerii DM za pár korun a vydrží vám několik měsíců (samozřejmě záleží, jak moc velkého špindíru máte doma).
Jakmile se stane nehoda, kdy si dítko vykydne do klína rozmixovanou mrkev, vylítne bobík dítka plínkou ven, či sjede po kolenou trávník v parku, hned berte do ruky tuto kostku a přetřete s ní flek, který nezapomeňte předtím namočit.
Domácí čistič na špínu - pomocník k nezaplacení
Další vychytávku, kterou vám doporučím, si doma vyrobíte za pár minut. Stačí k tomu peroxid vodíku, prostředek na nádobí a jedlá soda (poměr 300 ml + 1 lžička + 1 lžička). Výslednou tekutinu si ideálně nalijte do rozprašovače a máte super výkonného ničitele skvrn. Akorát si dávejte pozor, může se stát, že vám sloučenina vypění z láhve ven (pokud je natlakovaná), je tedy lepší při uskladnění nechat víčko povolené, aby mohl přebytečný vzduch volně ucházet.
Tento přípravek můžete na skvrny používat opakovaně, neplatí zde pravidlo “zaprané skvrny” a vy se tak postupně špíny zbavíte. Je výtečný na koláče od potu v podpaží či na špinavé ponožky. Neuvěříte, dokud sami nepoužijete. Kýženého výsledku vám pomůže docílit vyšší teplota vody pracího cyklu.
Klasika, kterou je dobré stále opakovat
Ačkoliv se to občas nehodí a vy byste si rádi ušetřili čas, bílé prádlo se opravdu nevyplatí prát s tmavým. Krásně sněhový tón totiž zešedne a vy pak nebudete mít tak skvěle svěží pocit při oblékání, jako tomu bývalo. Držte se tedy pravidla - bílé prádlo s bílým, barevné s barevným. Hlavně pozor na zapomenuté červené ponožky, růžová nebývá trendy každý rok (a taky zrovna každému nesluší) - Rachel Greenová by vám o tom mohla povyprávět.
Sušička jako dobrý sluha, ale zlý pán
Oblečení nedoporučuji dávat do sušičky. Člověku sice ušetří pár minut života, ale pravdou je, že oděvům snižuje životnost o léta.
Doufám, že jsem vám vaše životy (s dětmi náležitě hektické) alespoň o kus usnadnila. Praní zdar, skvrnám zmar!